Cena Bitcoinów spada poniżej $10K jako oczy analityka „martwego kota odbijają się

Bitcoin krótko powraca do czterech cyfr, zanim odbije się na rynku w ciągu kilku minut w bardzo niestabilnych warunkach.

Bitcoin (BTC) spadł poniżej 10.000 dolarów na 4 września jako presja sprzedaży w połączeniu z siłą w dolarze amerykańskim, aby wywołać więcej bólu dla hodlerów.

Codzienne zdjęcie rynku kryptokurwalutowego, 5 września.

Cena BTC wyzwala byki z odbiciem 9.900$.
Dane z Coin360 i Cointelegraph Markets wykazały, że BTC/USD osiągnęły cztery wartości podczas piątkowych obrotów, ograniczając 24-godzinne straty do ponad 10%.

Największa kryptokur waluta próbowała odzyskać 10.500 dolarów w tym dniu, zanim kapitulując straciła pięć cyfr po raz pierwszy od końca lipca.

Przesunięcie w dół następuje pośród odnowionych byczych znaków w indeksie walutowym dolara amerykańskiego (DXY), z którym Bitcoin Code wykazał rosnącą odwrotną korelację w sierpniu.

W czasie prasy, zmienność była zauważalna, ponieważ BTC/USD wahały się w okolicach 10.000 dolarów. Odbicie zabrało parę do 10.400 dolarów po zanurkowaniu do najniższych wartości 9.900 dolarów.

1-dniowy wykres cen BTC/USD

Analityk tworzy dno oczu i nowy „altseason“

Dla analityka Cointelegraph Markets Michaëla van de Poppe’a było duże zainteresowanie ustanowieniem dolnego wsparcia – coś, co prawdopodobnie wystąpiłoby przy wybitnej luce w kontraktach terminowych Bitcoin na 9 700 USD.

„Jeśli chcemy ustanowić dolną formację, powiedziałbym, że musimy przetestować niskie lub wyraźnie skonstruować silne wsparcie“ – powiedział na Twitterze.

„Pod tym względem martwy kot odbija się w kierunku wysokich 10 tys. dolarów, co kończy się kolejnym spadkiem w celu ustalenia tego wsparcia.“

Van de Poppe dodał, że słabość Bitcoin’a może później zaowocować świeżymi zyskami dla altcoinów. W piątek udział Bitcoina w rynku wynosił 57% i był najniższy od czerwca 2019 roku.